Poznajmy się bliżej

Nazywam się Mateusz Daniluk i jestem fizjoterapeutą. Specjalizuję się w leczeniu zaburzeń stawów skroniowo-żuchwowych, bólów głowy i twarzy oraz schorzeń kręgosłupa i całego narządu ruchu.

Praca fizjoterapeuty przypomina pracę detektywa. Ludzkie ciało wskazuje poszlaki, które zbieram, analizuję by znaleźć skuteczne rozwiązanie. Terapie nacelowuję na przyczynę problemów, bo uważam, że tylko takie działanie ma sens. Pracuję w zespołach terapeutycznych złożonych ze specjalistów m.in. stomatologii, ortodoncji, ortopedii czy treningu motorycznego.

Mój pierwszy kontakt z fizjoterapią miałem jeszcze jako młody sportowiec. Zmagałem się z bólem kolana, który uniemożliwiał mi uprawianie sportu. Chodziłem od lekarza do lekarza, jednak nie przynosiło to żadnych rezultatów. Ostatecznie trafiłem do fizjoterapeuty, który szybko i skutecznie pomógł mi pozbyć się bólu i wrócić na bieżnię.

Pomyślałem wtedy, że to fajny zawód, który stwarza możliwość pomagania innym w bardzo bezpośredni sposób. Ta idea przyświeca mi do dziś.

Ukończyłem warszawską Akademię Wychowania Fizycznego na wydziale Rehabilitacji. Po studiach stale podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe. Uczestniczę w licznych szkoleniach m.in. z diagnostyki i leczenia narządu żucia, terapii manualnej, suchej igłoterapii, terapii powięziowych i treningu medycznego. Aktualnie rozwijam swoje zainteresowania na podyplomowych studiach z Osteopatii.

W wolnym czasie podróżuję z plecakiem po świecie, biegam, a wieczorem lubię złapać za dobrą książkę.